Hakkımızda

BAŞKENT TEKNİK,Başlıca inşaat sektörü olmak üzere üretim ve pazarlama faaliyetleri yürütmek amacıyla 1983 Yılında ANKARA’da kurulmuştur. Kurulduğu günden itibaren Pirinç Döküm,Sifon imalatı,Otel ve mağaza dekorasyonu alanında yürütülen faaliyetlerin yanısıra Tesisat ve ısıtma sistemleri alanında pazarlama faaliyetlerinde bulunmuştur.

1996 Yılında BAŞKENT TEKNİK ,BAŞKENT GELİŞİM adıyla yenilenerek hizmet vermeye devam etmiştir.1997 yılında BEM Su Armatürlerini bünyesine katarak Vana,Uzatma ve Pirinç Fittings üretimine başlamıştır.2009 yılında gelindiğinde BAŞKENT GELİŞİM bünyesinde Ostim‘de yıllık 1.300.000 adet kapasiteli Radyatör Bağlantı borusu üretim tesisi kurdu ve halen üretime devam etmektedir.2011 yılı itibariyle Mekanik tesisat ve inşaat alanlarında faaliyet göstermek amacıyla BGİ inşaat kuruldu. 2012 yılında ise Plastik Alt yapı ürünleri ,sifonik sistemler,Yalıtım uyumlu sifonlar,Islak Hacim ekipmanları,Duş sifonları,Drenaj kanalları üretimi için MİRA A.Ş kurularak faaliyetlerine başlamıştır.

Başkent gelişim bünyesinde bulunan 3 firma ve 6 markasıyla (PROLINE-PROSET-CLEANOX-CLEANMIX-BGVANA-MİRAPLAST) 30 yılı aşan bilgi,deneyim ve tecrübesiyle siz değerli müşterilerimizle hizmet vermektedir.